  • 1825J0160152GCR
1825J0160152GCR
advertisement
Manufacturer No:
1825J0160152GCR
HK JDW NO:
419-1825J0160152GCR
Datasheet:
1825J0160152GCR
Description:
1500pF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825J0160152GCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm