  • 1825J0250395KXT
1825J0250395KXT
advertisement
Manufacturer No:
1825J0250395KXT
HK JDW NO:
419-1825J0250395KXT
Datasheet:
1825J0250395KXT
Description:
3.9μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825J0250395KXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    3.9μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm