  • 1825J0500125MXR
1825J0500125MXR
advertisement
Manufacturer No:
1825J0500125MXR
HK JDW NO:
419-1825J0500125MXR
Datasheet:
1825J0500125MXR
Description:
1.2μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825J0500125MXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1.2μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm