  • 1825J1K00561JCT
1825J1K00561JCT
advertisement
Manufacturer No:
1825J1K00561JCT
HK JDW NO:
419-1825J1K00561JCT
Datasheet:
1825J1K00561JCT
Description:
560pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825J1K00561JCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    560pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm