  • 1825J1K20821JCR
1825J1K20821JCR
advertisement
Manufacturer No:
1825J1K20821JCR
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1825J1K20821JCR
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
1825J1K20821JCR
Description:
820pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825J1K20821JCR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1200V 1.2kV
  • Capacitance
    820pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm