  • 1825J2000221GCT
1825J2000221GCT
advertisement
Manufacturer No:
1825J2000221GCT
HK JDW NO:
419-1825J2000221GCT
Datasheet:
1825J2000221GCT
Description:
220pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825J2000221GCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    220pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm