  • 1825J2000274MXR
1825J2000274MXR
advertisement
Manufacturer No:
1825J2000274MXR
HK JDW NO:
419-1825J2000274MXR
Datasheet:
1825J2000274MXR
Description:
0.27μF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825J2000274MXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    0.27μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm