  • 1825Y0160181JCR
1825Y0160181JCR
advertisement
Manufacturer No:
1825Y0160181JCR
HK JDW NO:
419-1825Y0160181JCR
Datasheet:
1825Y0160181JCR
Description:
FlexiCap™ 180pF 16V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825Y0160181JCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    180pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm