  • 1825Y0160274JXT
1825Y0160274JXT
advertisement
Manufacturer No:
1825Y0160274JXT
HK JDW NO:
419-1825Y0160274JXT
Datasheet:
1825Y0160274JXT
Description:
FlexiCap™ 0.27μF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825Y0160274JXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    FlexiCap™
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.27μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm