  • 1825Y0630560GCT
1825Y0630560GCT
advertisement
Manufacturer No:
1825Y0630560GCT
HK JDW NO:
419-1825Y0630560GCT
Datasheet:
1825Y0630560GCT
Description:
FlexiCap™ 56pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825Y0630560GCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    56pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm