  • 1825Y1000331FCR
1825Y1000331FCR
advertisement
Manufacturer No:
1825Y1000331FCR
HK JDW NO:
419-1825Y1000331FCR
Datasheet:
1825Y1000331FCR
Description:
FlexiCap™ 330pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825Y1000331FCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    330pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm