  • 1825Y1K20471MXT
1825Y1K20471MXT
advertisement
Manufacturer No:
1825Y1K20471MXT
HK JDW NO:
419-1825Y1K20471MXT
Datasheet:
1825Y1K20471MXT
Description:
FlexiCap™ 470pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825Y1K20471MXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    1200V 1.2kV
  • Capacitance
    470pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm