  • 1825Y2K50150JCT
1825Y2K50150JCT
advertisement
Manufacturer No:
1825Y2K50150JCT
HK JDW NO:
419-1825Y2K50150JCT
Datasheet:
1825Y2K50150JCT
Description:
FlexiCap™ 15pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825Y2K50150JCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    2500V 2.5kV
  • Capacitance
    15pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm