  • 19C010PG1L
19C010PG1L
advertisement
Manufacturer No:
19C010PG1L
HK JDW NO:
384-19C010PG1L
Package:
Cylinder
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
19C010PG1L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    19 mm
  • Feature
    Temperature Compensated
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Output
    0 mV ~ 100 mV
  • Termination Style
    Flex Cable
  • Output Type
    Analog Voltage
  • Max Supply Voltage
    15V
  • Nominal Supply Current
    2mA
  • Accuracy
    ±0.25%
  • Operating Pressure
    10PSI (68.95kPa)
  • Pressure Type
    Vented Gauge
  • Port Style
    No Port
  • Port Size
    Cell w/Body O-Ring
  • Maximum Pressure
    30PSI (206.84kPa)
  • Height
    14.6mm
  • Length
    18.95mm
  • Width
    18.95mm