  • 1C25C0G222J100B
1C25C0G222J100B
advertisement
Manufacturer No:
1C25C0G222J100B
HK JDW NO:
886-1C25C0G222J100B
Datasheet:
1C25C0G222J100B
Description:
Monolythic®, 1C25 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
1C25C0G222J100B
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    Monolythic®, 1C25
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2200pF
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.250 6.35mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.250 6.35mm