  • 1C30C0G472J050B
1C30C0G472J050B
advertisement
Manufacturer No:
1C30C0G472J050B
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-1C30C0G472J050B
Package:
Radial
Datasheet:
1C30C0G472J050B
Description:
Monolythic®, 1C30 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
1C30C0G472J050B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Monolythic®, 1C30
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4700pF
  • Lead Spacing
    0.300 7.62mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.250 6.35mm