  • 1EZ150D/TR12
1EZ150D/TR12
advertisement
Manufacturer No:
1EZ150D/TR12
HK JDW NO:
523-1EZ150D/TR12
Datasheet:
1EZ150D/TR12
Description:
1.3kOhms ±20% 150V 500nA @ 114V -65°C~150°C 1W DO-204AL, DO-41, Axial
Step5Bar-code shipping tag
1EZ150D/TR12
    2
  • Supplier Device Package
    DO-204AL (DO-41)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1999
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Impedance
    1.3kOhm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 114V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    1W
  • Impedance-Max
    1.3kOhms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    150V
  • Zener Voltage
    150V