  • 1N5231BUR-1E3
1N5231BUR-1E3
advertisement
Manufacturer No:
1N5231BUR-1E3
HK JDW NO:
523-1N5231BUR-1E3
Package:
DO-213AA
Datasheet:
1N5231BUR-1E3
Description:
17Ohms ±5% 5μA @ 2V -65°C~175°C TJ DO-213AA
Step5Bar-code shipping tag
1N5231BUR-1E3
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-213AA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ
  • Packaging
    Bag
  • Published
    1999
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 2V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    17Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    5.1V