  • 1PGSMA120Z M2G
1PGSMA120Z M2G
advertisement
Manufacturer No:
1PGSMA120Z M2G
HK JDW NO:
799-1PGSMA120Z M2G
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
1PGSMA120Z M2G
Description:
550Ohm ±5% 1μA @ 91.2V -55°C~175°C TJ DO-214AC, SMA
Step5Bar-code shipping tag
1PGSMA120Z M2G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 91.2V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Impedance-Max
    550Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    120V