  • 1SMB14CA BK
1SMB14CA BK
advertisement
Manufacturer No:
1SMB14CA BK
HK JDW NO:
154-1SMB14CA BK
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
1SMB14CA BK
Step5Bar-code shipping tag
1SMB14CA BK
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    C BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-C2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Voltage - Breakdown (Min)
    15.6V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    25.8A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    23.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    14V
  • Breakdown Voltage
    16.75V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    600W
  • Clamping Voltage-Max
    23.2V