  • 1SMB18CA TR13 PBFREE
1SMB18CA TR13 PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
1SMB18CA TR13 PBFREE
HK JDW NO:
154-1SMB18CA TR13 PBFREE
Step5Bar-code shipping tag
1SMB18CA TR13 PBFREE
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Voltage - Breakdown (Min)
    20V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    20.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    29.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    18V
  • Breakdown Voltage
    21.65V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Clamping Voltage-Max
    29.2V