  • 1SMB45CAT3
1SMB45CAT3
advertisement
Manufacturer No:
1SMB45CAT3
HK JDW NO:
699-1SMB45CAT3
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
1SMB45CAT3
Step5Bar-code shipping tag
1SMB45CAT3
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
    SMB
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    50V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    8.3A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    72.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    45V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Capacitance @ Frequency
    200pF @ 1MHz