  • 1SMB75CA TR13
1SMB75CA TR13
advertisement
Manufacturer No:
1SMB75CA TR13
HK JDW NO:
154-1SMB75CA TR13
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
1SMB75CA TR13
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1SMB75CA TR13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    83.3V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    4.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    121V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    75V
  • Breakdown Voltage
    89.55V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    75V