  • 1SMC75CA TR13 PBFREE
1SMC75CA TR13 PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
1SMC75CA TR13 PBFREE
HK JDW NO:
154-1SMC75CA TR13 PBFREE
Package:
DO-214AB, SMC
Description:
Quantity:
In Stock : 14600
Step5Bar-code shipping tag
1SMC75CA TR13 PBFREE
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    83.3V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    12.4A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    121V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    75V
  • Breakdown Voltage
    8.96V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    7.5V