  • 1SNK516010R0000
1SNK516010R0000
advertisement
Manufacturer No:
1SNK516010R0000
HK JDW NO:
785-1SNK516010R0000
Description:
POW SNK SCREW
Step5Bar-code shipping tag
1SNK516010R0000
    5 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Color
    Gray
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Pitch
    16mm
  • Current Rating
    125A
  • Termination Style
    Screw
  • Voltage - Rated AC
    1kV
  • Number of Levels
    1
  • Wire/Cable Gauge
    0 AWG
  • Voltage - UL
    600V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    0-10 AWG
  • Current - UL
    150A
  • Voltage - IEC
    1000V
  • Wire Gauge or Range - mm²
    6-35mm2
  • Stripping Length
    17mm
  • Terminal Width
    16.0mm