  • 1SNK522020R0000
1SNK522020R0000
advertisement
Manufacturer No:
1SNK522020R0000
HK JDW NO:
785-1SNK522020R0000
Step5Bar-code shipping tag
1SNK522020R0000
    5 Weeks
  • Mount
    Through Hole
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Terminal Block
  • Color
    Blue
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Pitch
    22mm
  • Current Rating
    192A
  • Termination Style
    Screw
  • Voltage - Rated AC
    1kV
  • Row Spacing
    22 mm
  • Number of Levels
    1
  • Wire/Cable Gauge
    0 AWG
  • Wire Gauge or Range - AWG
    2/0-4 AWG
  • Current - UL
    159A
  • Voltage - IEC
    1000V
  • Wire Gauge or Range - mm²
    16-95mm2
  • Stripping Length
    25mm
  • Terminal Width
    22.0mm