  • 1SNK706310R0000
1SNK706310R0000
advertisement
Manufacturer No:
1SNK706310R0000
HK JDW NO:
785-1SNK706310R0000
Description:
AUT SNK PI-SPRING
Step5Bar-code shipping tag
1SNK706310R0000
  • Type
    Disconnect
  • Number of Positions
    2
  • Color
    Gray
  • Voltage - UL
    300V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    12-26 AWG
  • Voltage - IEC
    630V
  • Wire Gauge or Range - mm²
    0.2-4mm2
  • Current - IEC
    20A
  • Stripping Length
    11mm
  • Disconnect Type
    Switch, Knife
  • Terminal Width
    6.0mm