  • 1SNK710030R0000
1SNK710030R0000
advertisement
Manufacturer No:
1SNK710030R0000
HK JDW NO:
785-1SNK710030R0000
Description:
POW SNK PI-SPRING
Step5Bar-code shipping tag
1SNK710030R0000
  • Type
    Feed Through
  • Number of Positions
    2
  • Color
    Orange
  • Voltage - UL
    600V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    6-20 AWG
  • Current - UL
    55A
  • Voltage - IEC
    1000V
  • Wire Gauge or Range - mm²
    0.5-16mm2
  • Current - IEC
    57A
  • Stripping Length
    15mm
  • Terminal Width
    10.0mm