  • 2.5M5-N0.5-W
2.5M5-N0.5-W
advertisement
Manufacturer No:
2.5M5-N0.5-W
Manufacturer:
Advanced Energy
HK JDW NO:
283-2.5M5-N0.5-W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2.5M5-N0.5-W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    9
  • Terminal Finish
    TIN
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X9
  • Number of Outputs
    1
  • Operating Temperature (Max)
    55°C
  • Operating Temperature (Min)
    -10°C
  • Input Voltage-Nom
    4.5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Analog IC - Other Type
    DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
  • Input Voltage (Min)
    5V
  • Input Voltage (Max)
    5.5V
  • Total Power Output-Max
    0.5W
  • Output Voltage-Max
    2500V
  • Length
    47mm
  • Height Seated (Max)
    12.5mm
  • Width
    28mm