  • 20021321-00010C4LF
20021321-00010C4LF
advertisement
Manufacturer No:
20021321-00010C4LF
HK JDW NO:
44-20021321-00010C4LF
Package:
Description:
2 Rows Receptacle Solder Phosphor Bronze Surface Mount Tape & Reel (TR) Gold Plastic 10 Positions Female Socket
Quantity:
In Stock : 32
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
20021321-00010C4LF
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Number of Pins
    10
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Minitek127® 1.27mm
  • Published
    2014
  • Feature
    Pick and Place
  • Number of Positions
    10
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    2
  • Gender
    Receptacle
  • Voltage - Rated
    125V
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Pitch
    1.27mm
  • Depth
    3mm
  • Insulation Height
    0.177 4.50mm
    All
  • Current Rating
    1A
  • Pitch - Mating
    0.050 1.27mm
  • Row Spacing - Mating
    0.050 (1.27mm)
    Tin
  • Housing Color
  • Contact Resistance
    30mOhm
  • Insulation Resistance
    100MOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    125V
  • Length
    13.16mm
  • Contact Finish Thickness - Mating
    10.0μin 0.25μm
  • Contact Finish Thickness - Post
    100.0μin 2.54μm
  • Stack Height
    4.3mm