  • 200BWMSP1T2A1SM6RE
200BWMSP1T2A1SM6RE
advertisement
Manufacturer No:
200BWMSP1T2A1SM6RE
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-200BWMSP1T2A1SM6RE
Package:
Description:
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
200BWMSP1T2A1SM6RE
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Material
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, Right Angle
  • Actuator Material
    Brass, Chrome Plated
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Series
    200B
  • Feature
    Epoxy Sealed Terminals
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Gull Wing
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Orientation
    Right Angle
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    400mA
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Actuator Type
    Standard Round
  • Circuit
    SPDT
  • Switch Function
    On-On
  • Electrical Life
    50,000 Cycles
  • Illumination
    Non-Illuminated
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • Length
    8.13mm
  • Width
    9.14mm
  • Actuator Length
    6.10mm