  • 20108D1X102K5P
20108D1X102K5P
advertisement
Manufacturer No:
20108D1X102K5P
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-20108D1X102K5P
Package:
SIP
Datasheet:
Description:
1nF 50V Ceramic Capacitor 10% 8 Terminations SIP
Quantity:
In Stock : 15956
Step5Bar-code shipping tag
20108D1X102K5P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    3.43mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    X7R
  • Number of Elements
    7
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Number of Capacitors
    7
  • Height
    7.62mm
  • Length
    20.32mm
  • Width
    3.43mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    SIP
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C