  • 20110D1X103K5P
20110D1X103K5P
advertisement
Manufacturer No:
20110D1X103K5P
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-20110D1X103K5P
Package:
SIP
Datasheet:
Description:
10nF 50V Ceramic Capacitor 10% 10 Terminations SIP
Quantity:
In Stock : 479
Step5Bar-code shipping tag
20110D1X103K5P
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    SIP
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    10
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    3.43mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    X7R
  • Number of Elements
    9
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Number of Capacitors
    9
  • Height
    7.62mm
  • Length
    25.4mm
  • Width
    3.43mm