  • 201R07S1R8AV4T
201R07S1R8AV4T
advertisement
Manufacturer No:
201R07S1R8AV4T
HK JDW NO:
406-201R07S1R8AV4T
Datasheet:
201R07S1R8AV4T
Description:
S 1.8pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 6098
Step5Bar-code shipping tag
201R07S1R8AV4T
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Feature
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
  • Pbfree Code
    yes
  • Capacitance
    1.8pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Height
    609.6μm
  • Thickness (Max)
    0.024 0.61mm