  • 20IMX35D05D15-8G
20IMX35D05D15-8G
advertisement
Manufacturer No:
20IMX35D05D15-8G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-20IMX35D05D15-8G
Package:
19-DIP Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
20IMX35D05D15-8G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    19-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Melcher IMX35 (35W)
  • Size / Dimension
    3.00Lx2.50W x 0.41 H 76.2mmx63.5mmx10.5mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    35W
  • Number of Outputs
    4
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    1.35A 550mA 550mA
  • Voltage - Output 2
    15V
  • Voltage - Output 3
    15V