  • 20UL1007SLDBLA
20UL1007SLDBLA
advertisement
Manufacturer No:
20UL1007SLDBLA
Manufacturer:
Remington Industries
HK JDW NO:
670-20UL1007SLDBLA
Package:
Datasheet:
20UL1007SLDBLA
Description:
Quantity:
In Stock : 1855
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
20UL1007SLDBLA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Operating Temperature
    105°C
  • Packaging
    Spool
  • Feature
    Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    300V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    Solid
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.064 (1.63mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.016 0.41mm