  • 20UL1007STRWHI500
20UL1007STRWHI500
advertisement
Manufacturer No:
20UL1007STRWHI500
HK JDW NO:
670-20UL1007STRWHI500
Package:
Datasheet:
20UL1007STRWHI500
Description:
Quantity:
In Stock : 9487
Step5Bar-code shipping tag
20UL1007STRWHI500
  • Operating Temperature
    105°C
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    300V
  • Jacket Color
    White
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.070 (1.78mm)
  • Length
    500.0' 152.4m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.016 0.41mm