  • 2100HT-6R8-V-RC
2100HT-6R8-V-RC
advertisement
Manufacturer No:
2100HT-6R8-V-RC
HK JDW NO:
103-2100HT-6R8-V-RC
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
2100HT-6R8-V-RC
Step5Bar-code shipping tag
2100HT-6R8-V-RC
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.860Diax0.450W 21.84mmx11.43mm
  • Tolerance
    ±15%
    1
  • Depth
    11.43mm
  • Construction
    Vertical Mount
  • Current Rating
    13.7A
  • Lead Pitch
    8.636mm
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    6mOhm Max
  • Max DC Current
    13.7A
  • DC Current
    13.7A
  • Diameter
    21.844mm