  • 2150R-07F
2150R-07F
advertisement
Manufacturer No:
2150R-07F
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-2150R-07F
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2150R-07F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Phenolic
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    2150R
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.220Diax0.560L 5.59mmx14.22mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    915mA
  • Reference Standard
    MS90542
  • Lead Length
    36.58mm
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    370mOhm Max
  • Max DC Current
    915mA
  • Frequency - Self Resonant
    150MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    40 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    40
  • Diameter
    5.59mm