  • 2183P D15A1000
2183P D15A1000
advertisement
Manufacturer No:
2183P D15A1000
Manufacturer:
Belden Inc.
HK JDW NO:
104-2183P D15A1000
Package:
Datasheet:
2183P D15A1000
Description:
CBL 8COND 23AWG SHLD 4K/UHD 100F
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2183P D15A1000
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Bare
  • Jacket (Insulation) Material
    Low Smoke Poly-Vinyl Chloride (LSPVC), Plenum
  • Shield Material
    Aluminum
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C
  • Packaging
    Spool
  • Published
    2018
  • Feature
    Drain Wire, Rip Cord
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Conductors
    8 (4 Pair)
  • Wire Gauge
    23 AWG
  • Voltage
    300V
  • Connector Support Type
    WIRE AND CABLE
  • Cable Type
    Multi-Pair
  • Jacket Color
    Blue
  • Conductor Strand
    Solid
  • Usage
    4K UHD HDbase-T, PoE
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.260 (6.60mm)
  • Conductor Insulation
    Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
  • Shield Type
    Foil
  • Shield Coverage
    100%