  • 2200HT-3R9-V
2200HT-3R9-V
advertisement
Manufacturer No:
2200HT-3R9-V
HK JDW NO:
103-2200HT-3R9-V
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
2200HT-3R9-V
Step5Bar-code shipping tag
2200HT-3R9-V
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.950Diax0.550W 24.13mmx13.97mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • Termination
    Radial
    Toroidal
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Construction
    Vertical Mount
  • Current Rating
    17.8A
  • Lead Pitch
    11.684mm
  • Inductance
    3.9μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    6mOhm Max
  • Max DC Current
    17.8A
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Diameter
    24.13mm