  • 2200LL-561-H-RC
2200LL-561-H-RC
advertisement
Manufacturer No:
2200LL-561-H-RC
HK JDW NO:
103-2200LL-561-H-RC
Datasheet:
2200LL-561-H-RC
Description:
Quantity:
In Stock : 748
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
2200LL-561-H-RC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.100Dia 27.94mm
  • Tolerance
    ±15%
    Toroidal
  • Resistance
    101mOhm
  • Current Rating
    3.5A
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    25.65mm
  • Lead Length
    12.7mm
  • Lead Spacing
    25.654mm
  • Inductance
    560μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    101mOhm Max
  • Max DC Current
    3.5A
    Radial
  • DC Current
    3.5A
  • Diameter
    27.94mm
  • Height Seated (Max)
    0.550 13.97mm