  • 2211JA250180JCTSP
2211JA250180JCTSP
advertisement
Manufacturer No:
2211JA250180JCTSP
HK JDW NO:
419-2211JA250180JCTSP
Package:
2211 (5728 Metric)
Datasheet:
2211JA250180JCTSP
Description:
18pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2211 (5728 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2211JA250180JCTSP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    18pF
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm