  • 2211YA250470KCRSPU
2211YA250470KCRSPU
advertisement
Manufacturer No:
2211YA250470KCRSPU
HK JDW NO:
419-2211YA250470KCRSPU
Description:
FlexiCap™ 47pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2211 (5728 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2211YA250470KCRSPU
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    47pF
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm