  • 22207C104MAT1A
22207C104MAT1A
advertisement
Manufacturer No:
22207C104MAT1A
HK JDW NO:
66-22207C104MAT1A
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
Description:
0.1μF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
22207C104MAT1A
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    700V
  • Depth
    5mm
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    5.6896mm
  • Width
    5.0038mm
  • Thickness (Max)
    0.130 3.30mm
  • Thickness
    3.302mm