  • 2220J0160275MXR
2220J0160275MXR
advertisement
Manufacturer No:
2220J0160275MXR
HK JDW NO:
419-2220J0160275MXR
Datasheet:
2220J0160275MXR
Description:
2.7μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J0160275MXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    2.7μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm