  • 2220J0250105JXT
2220J0250105JXT
advertisement
Manufacturer No:
2220J0250105JXT
HK JDW NO:
419-2220J0250105JXT
Datasheet:
2220J0250105JXT
Description:
1μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J0250105JXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm