  • 2220J0250121JFT
2220J0250121JFT
advertisement
Manufacturer No:
2220J0250121JFT
HK JDW NO:
419-2220J0250121JFT
Datasheet:
2220J0250121JFT
Description:
120pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J0250121JFT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    120pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm