  • 2220J1000274MXT
2220J1000274MXT
advertisement
Manufacturer No:
2220J1000274MXT
HK JDW NO:
419-2220J1000274MXT
Datasheet:
2220J1000274MXT
Description:
0.27μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J1000274MXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.27μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm