  • 2220J1K00100JFR
2220J1K00100JFR
advertisement
Manufacturer No:
2220J1K00100JFR
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-2220J1K00100JFR
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
2220J1K00100JFR
Description:
10pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J1K00100JFR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm